به سایت شرکت تابان کامپوزیت کوشا خوش آمدید.

اتصالات PVC+FRP

اتصالات PVC+FRP

لوله و اتصالات FRP + PVC  : با پیشرفت صنعت و گسترش نیازها لوله و اتصالات رایج از عهده ی نیاز های روز افزون فرایندها بر نمی آیند. یکی از راهکارهای مناسب جهت بهبود سیستم های لوله کشی سنتی و افزایش کارایی این سیستم ها استفاده از سیستم های لوله کشی هیبرید است. لوله های PVC+FRP از رایج ترین سیستم های لوله کشی هیبرید است. این لوله ها در کنار اتصالات PVC+FRP که به همین منظور طراحی شده است کارایی خود را در صنایع مختلف به اثبات رسانده است.

 

لوله های PVC و لوله های CPVC

لوله های PVC و انواع ارتقاء یافته اینگونه لوله ها با نام لوله CPVC به دلیل مقاومت شیمیایی مناسب کاربردهای بسیار بالایی دارند. وجود گروه های کلر در شاخه پلیمر لوله های CPVC را در برابر خوردگی در مقابل اسید ها و گازهای اسیدی بسیار مقاوم کرده است. این لوله ها چسب پذیری مناسب دارد و همچنین دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شوند. ضعف این نوع از لوله ها در کاربردهای با فشار بالا چندان مناسب نیست. همچنین لوله های PVC یا لوله های CPVC در مقابل ضربه چندان مقاوم نیستند و در برابر ضربه های خارجی و شکستگی نیاز به محافظت دارند.

 

لوله های FRP

لوله و اتصالات FRP به دلیل توانایی در تحمل فشار های بسیار بالا، مقاومت در برابر شکستگی و همچنین مقاومت بسیار زیاد در شرایط محیطی نا مطلوب ( مانند لوله کشی های با طور بسیار زیاد در طبیعت) مورد توجه قرار گرفته اند. لوله های FRP را می توان بر اساس نیاز مشتری در جهات مختلف تقویت کرده و لوله را به گونه ای ساخت که تحمل فشار های مکانیکی و دینامیکی بالا را در جهت های مختلف بسته به سفارش داشته باشد.

لوله های CPVC+FRP و اتصالات PVC+FRP

لوله های CPVC+FRP یکی از موفق ترین سیستم های لوله کشی هیبرید است که با ترکیب دو گونه موفق لوله های CPVC و لوله های FRP به گونه ای نوین از لوله ها دست یافته است . به نحوی که خواص مقاوم به خوردگی در دمای بالا توسط متریال CPVC را در کنار مقاومت به فشار بسیار بالا در لوله های FRP  را به صورت همزمان بوجود آورده است. این نوع جدید از لوله ها برای بسیاری از مصارف صنعتی تنها گزینه می باشند . خواص بی بدیل لوله های CPVC+FRP به خوبی پاسخگوی سرمایه گذاری انجام شده هستند. اتصالات CPVC+FRP ترکیبی از روش های استفاده شده از لوله ها و مخازن کامپوزیتی و CPVC است که نیازمند استفاده از چسب های خاص CPVC و لایه گذاری کامپوزیتی به روش Hand Lay Up می باشد.

لوله و اتصالات PVC-FRP
لوله و اتصالات PVC-FRP

شرکت تابان کامپوزیت کوشا  به عنوان یکی از پیشرو ترین شرکت های تولید کننده لوله و اتصالات دو جداره PVC+FRP وCPVC+FRP در جنوب کشور دارای تجارب گوناگون و ارزشمندی در این زمینه می باشد. دپارتمان مهندسی شرکت تابان کامپوزیت با استفاده از استاندارد های روز جهانی و همچنین به کارگیری پیشرفته ترین نرم افزار های مهندسی اقدام به طراحی و ساخت انواع لوله ها ، اتصالات ، مخازن  و تجهیزات خاص دوجداره از جنسPVC+FRP , CPVC+FRP , PP+FRP ,PVDF+FRP می نماید و مفتخر خواهد بود تا بتواند در این زمینه همکاری لازم را با کارفرمایان و پیمانکاران محترم بعمل آورد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.